Google Maps Üzerinden Pasif Gelir Oluşturma

Yıllardır bu sektörlerde kendimi geliştirdim ve geliştirmeye devam ediyorum. Her zaman daha fazlasını kazanmak hatta bazen kazanmanın da ötesinde başarma güdüsü ile sürekli yeni projeler oluşturur geliştirir ve olgunluk zamanına geldiğinde satarım.

Yıllar önce düşünüp bulduğum ve bu sayede çok güzel kazançlar elde ettiğim yöntemlerden bir tanesi de google maps üzerinden pasif gelir modeli. Bu gelir modeli öncelikle size çevre olanağı sağlar. Eğer normal hayatınızda çevreniz çok geniş ise bu işten çok daha büyük kazançlar elde edebilirsiniz.

Peki nedir bu iş diye soruyorsunuz ama öncelikle şunu belirtmek isterim hızlı gitmenin ne sana nede başkasına yararı yok. İşi sindirerek öğrenmen ilerde daha çok kazanmana imkan sağlar. Aceleye gerek yok anlatıyoruz 😀

İş modelini konu açmadan sırf 1 ay önce test ettim. Bu süreç içerisinde bana kazandırdığı toplam gelir 2300+ lira. Evet evet yanlış duymadınız 1 ayda bu işten tam 760 lira kazandım. Hiç de uğraş vermeden. Pasif gelir bu şekilde olur. Belli bir süre emek verip sistemi kurarsınız sonra gelir elde etmeye başlarsınız. Lafı uzatmanın anlamı yok başlayalım 😉

Google Maps Üzerinden Pasif Gelir Elde Etme

  • Öncelikle çok temiz ve sağlam bir google maps üzerinde yerel rehber hesabınız olmalı. Bu hesap sayesinde belirli noktalara konum ekleyeceğiz. Ekleyeceğimiz konumlar mesleki konumlar olacak. O yüzden yerel rehber hesabı çok önemli. Eğer yerel rehber hesabınız yok ise bu tür hizmet verenlerden konum satın almanız gerek oda tanesi 120-150 lira gibi bir fiyat ( bu hizmeti ben veriyorum )
  • Sonrasında bulunmuş olduğunuz ilde en elit ve temiz ( İş verebilecek kazanç durumu iyi olan ) semtleri belirliyorsunuz.
  • Daha sonra en baba 3 meslekten birini buraya ekletiyoruz. Misal Çankaya’yı ele alalım. Ankara’da Çankaya ya konum ekliyoruz. Çankaya elektrikçi diye.
  • Sonrasında eklemiş olduğumuz Çankaya Elektrikçi konumuna 5 farklı cihazdan 20+ kelimelik 5 yıldızlı yorumlar atıyoruz. Tabi bu konumu oluştururken tüm bilgileri eksiksiz doldurmanız gerekiyor. Özellikle telefon kesinlikle doğru olmalı.
  • Tüm işlemleri yaptık ve konum ,telefon , yorum ve görseller tamam. Sıra peki neyde ?
  • Sıra şimdi elektrikçi ustası ile anlaşmakta. İyi bir usta bulacaksınız ve aranızda şu tarz bir anlaşma yapacaksınız. Usta ben sana her gün iş getireceğim. Yapacağın işin tutarı nedir bilemem ama sana sürekli iş paslayacağım. Her iş başı bana 15-30 lira arası ödeme yapacaksın. Usta ile bir şekilde anlaşırsınız.
  • Sizi arayan kişileri bu ustaya yönlendireceksiniz Ama direk numara yönlendirme değil. Önce işi öğrenecek normal bir elektrikçi gibi usta gibi onları dinlemeniz gerek. Sonrasında tamam işi yaparız numaranızı ustama veriyorum hemen sizi arayacak diyeceksiniz. Gerisi usta ile müşteri arasında.
  • Peki müşterinin iş verdiğini yada ustanın işi yaptığını nasıl anlarım ya usta beni kandırır sa diye düşünüyorsanız eğer çözümü basit. Aynı gün yada ertesi gün müşteriyi arayarak efendim hizmetimizden memnun kaldınız mı diyerek olayı kolayca öğrenebilirsiniz.

Şimdi size kendi eklediğim 1 ay önceki konumun kaç telefon aldığını göstermek istiyorum.

Burası normal bir şehir ( büyük şehir değil )

Gerekli yerleri bilerek gizledim. Sizde belirlediğiniz bir il ve semt için elektrikçi veya sucu yada doğalgaz – kombi servisi gibi konumlar ekleyebilirsiniz. Yeter ki bir usta ile anlaşın.

Buda diğer bir grafik

Ortalama günlük 4-8 arası arama geliyor.Yanı günlük 4-8 arası kişi iş vermek için arıyor.

Daha Fazla Nasıl Kazanırım ?

Tüm bu süreci bir kaç konum yada bulunduğunuz ildeki tüm semtler için yapabilirsiniz. Hatta farklı iller üzerinde bile konum ekleme ve kontrol etme imkanınız var. Biliyorsunuzdur diye bahsetmedim ama benim işletmem paneli üzerinden tüm konumlarınızı rahatlıkla kontrol edebilirsiniz.

Benim İşetmem

Hadi şimdi sıra sende. İşi öğrendin. Hiç birşey ücretsiz değildir. Böylesi değerli bir iş modeline sahip olmanın karşılığında sitemize e posta abonesi olabilir yada yorum yapabilirsin. Hem bak yorum yaptığında backlink de kazanırsın. Yanı hep senin yararına bu işler bro.

NOT: Ayrıca not olarak düşeyim buraya. Bu pasif gelir iş moelleri serisine devam edeceğim. Yaklaşık 9 iş modeli daha var. Bunlardan haberdar olmak için kesinlikle e posta abonesi olmanı öneririm. Sadece pasif gelir değil bir çok bilinmeyeni anlatacağım. Hep senin yararına bro hep senin yararına.

Ben Fatih.Sizler için internetten para kazanma ve pasif gelir oluşturma hakkında makaleler hazırlayacağım. Bu sayede sizde artık internetten para kazanacaksınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir