En iyi Hosting Firması Hangisi ? – WordPress Hosting 2022

En iyi Hosting Firması ; Çok uzun zamandır bir müşteri olarak tecrübe edindim bu konuda. O yüzden yazdığım makalede sizler için satış politikası uygulamak yerine bir müşteri olarak kaleme alıp detayları vereceğim. Öyle sunucu hızı , upload değerleri gibi detaylara girmeyeceğim. Çoğu insan sadece bir blog barındırmak yada 1-3k hitli bir projesini tutmak için hosting arıyor.Muazzam hiti olanlar zaten kendi başlarının çaresine bakıyor.Peki en iyi hosting firması hangisi ?

Guzel.net.tr yani diğer adı ile güzel hosting olarak biliniyor r10 formunda veya internet ortamında.Bu firmanın tam tamına 6,5 yıldır müşterisiyim ve her yıl bir çok hosting paketi aldım.Kimi zaman reseller kimi zaman tek barındırmalı web hosting paketi aldım. Peki bu firmada neler ile karşılaştım fiyatı neden makul ?

En iyi Hosting Firması Hangisi ?
En iyi Hosting Firması Hangisi ?

Yaşadığım sorunlar Neler ?

Öncelikle şunu belirteyim bu zamana kadar hiç bir sorun yaşamadım. İşin güzel yanı burası. Sorun yaşamıyorsunuz. Yaşasanız bile eminim o sorunu da kolaylıkla çözersiniz. O yüzden bu başlık altında daha fazla detay veremiyorum.Sorun yaşamadım.

Fiyatları Nasıl

Ben projelerime yapmış olduğum bloglara önem veririm. Vermiş olduğum önemin ilki domain firması diğeride hosting firmasıdır.Olası bir sorunda bana en büyük kaybı bunlar yaşatır. O yüzden bir proje hazırlıyorsanız sağlam temeller üzerine hazırlamanızı tavsiye ederim.Yeri gelmişken domain firması öneriside vereyim her zaman godaddy ile çalışırım ve tavsiye ederim.

Peki güzel hostingde fiyatlar nasıl ? Açık konuşayım bazı paketlerinin fiyatı 29.12.2021 itibari ile pahalı.Ancak bizim için blog barındıracağımız bir hosting olacağından  fiyatlar makul. 1 ve limitsiz site barındırma paketleri ile birlikte fiyatlar değişiyor.Aşağıda sizlere güncel fiyatlarını koyuyorum.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR  Wordpress hızlı index alma yöntemleri
PAKETLERE GİTMEK İÇİN TIKLA
En iyi Hosting Firması

Benim bu paketler içerisinde bloglarım ve projelerim için en çok tercih ettiğim paket ekonomi 2  paketi yıllıktır.5 site barındırabiliyorsunuz ve yeterli geliyor.Ama mecvut projenizin alan kullanımı yüksek ise o zaman sizinde limitsiz bir alan özelliği olan pakete yani Limitsiz pakete geçmeniz mantıklı. Yıllık fiyatı 340 lira /12 yaptığımızda aylık sadece 28 lira bunuda /30 yaptığımızda günlük sadece 95 kuruşa barındırma hizmeti almış oluyorsunuz.

Düşünün çok önem verdiğiniz bir blog projeniz veya siteleriniz var.Yıllık bir paket alıp ( tek site için şuan sadece günlük 0,95 kuruş tutuyor barındırma ücreti ) limitsiz sayıda site barındırabilirsiniz.

Daha çarpıcı bir örnek vereyim sizlere o zaman mantıklı gelecektir.Tek site değilde sizin toplamda 6 siteniz var diyelim. Yıllık ödenen fiyat 340/12 yaptığımızda aylık sadece 28 liraya tekabül ediyordu. 6 siteninde aylık barındırma ücretine bakalım 28 ÷ 12 ÷ 6 yaptığımızda karşımıza çok komik bir rakam çıkıyor.Site başı günlük barındırma ücreti: 0.16 kuruş.

Bir sitenin toplam aylık hosting gideri nedir peki ? : 0,16 x 30 = 4,75 lira.

Lafı özü fiyat konusunda oldukça avantajlı.

Teknik Destek nasıl ?

Şimdi geldi işin en güzel kısmı. Bu zamana kadar teknik desteğe tam tamına 240 ticket açmışım. Düşünebiliyor musunuz 240 ticket ne demek. Ama hiç biri cevapsız veya çözümsüz kalmamış. Sadece bir müşterinin açtığı ticket 240 adet. Bunda dns sorunu var , site yedekleme veya taşıma işlemi var , cache sorunu veya yazılım sorunu gibi onlarca sorun söz konusu hepsi bu ticket sayısına dahil.

Peki cevap süresi ? hiç takip etmedim ama her zaman cevap aldım. Ortlama 5-10 dakika içinde hem çağrı olarak hemde ticket üzerinden her zaman ben dönüş alabildim.

Güzel Hosting’in sunmuş olduğu hosting türleri;

 1. Web Hosting (TR)
 2. Web Hosting (FR)
 3. WordPress Hosting
 4. Windows Hosting
 5. Premium Web Hosting
 6. Reseller (TR)
 7. Reseller (FR)
 8. Windows Reseller (TR)
İLGİNİ ÇEKEBİLİR  Wordpress hızlı index alma yöntemleri

Güzel Hosting’in hostinglerinde olan ortak özellikler;

 • SSH Yok
 • Ruby Desteği Yok
 • JS Desteği Var
 • Litespeed Var
 • Ücretsiz Haftalık Yedekleme Var
 • Uzak MySQL Desteği Var
 • Git Desteği Yok
 • FTP Desteği Var
 • Cron Job Desteği Var (15 dakikada bir kez)
 • QUIC/HTTP2 Var

Özet geç

Benim için domain ve hosting firması her zaman önemlidir. Blog ve projelerime önem veririm. Domainden yana sıkıntım olmadı godaddy kullandığım için. Hosting firmasında da 6,5 yıldır sorun yaşamadım.

Limitsiz hosting paketi kullanıyorum ben ve içerisinde değer verdiğim sitelerim var. Aylık site başı maliyeti 4-6 liraya kadar düşüyor. Bugün tek bir site için hosting paketi alsanız ödeyeceğiniz aylık tutar minimum 20 liradır. Buradaki avantajı görmeniz gerek.

O güzel guzel.net.tr yi verdiği hizmet , destek ve fiyat konusunda her zaman öneririm. Ki bunu forumda her zaman belirttim. Müşterlerime her zaman tavsiye ettim. Şimdi birde blog açayım dedim.

Kafam rahat olsun, yedeklerim alısın , hiç bir sorun yaşamayım diyorsan bu paketleri incele güzel kardeşim

WordPress hosting paketleri

Ben Fatih.Sizler için internetten para kazanma ve pasif gelir oluşturma hakkında makaleler hazırlayacağım. Bu sayede sizde artık internetten para kazanacaksınız

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.